Військомат подав заяву про порушення кримінальної справи. Що робити?

Напевно багато хто стикався з різними неприємними ситуаціями, якщо мова стосувалася призову, постановки на військовий облік або зняття з нього. У яких випадках і як отримати військовий квиток, що робити, якщо військкомат направив щодо вас матеріали правоохоронним органам? Всі ці питання особливо актуальні зараз, коли триває збройний конфлікт на сході України, а влаштуватися на роботу без військово-облікових документів стало просто неможливо.

Припинення кримінальної справи у зв’язку з відсутністю в діях складу злочину

Кримінальним кодексом України передбачено покарання за ухилення від призову на строкову службу, службу по мобілізації або ухилення від військового обліку. Однак притягнути до відповідальності можна тільки в тому випадку, якщо доведено свідоме ухилення від своїх обов’язків як призовника або військовозобов’язаного. Найчастіше свої недопрацювання або перевищення повноважень працівники військкомату намагаються компенсувати кількістю спрямованих справ в правоохоронні органи без достатніх на те підстав.

Проблема: У Компанію «Право На Якість» звернувся громадянин Д. з наступною проблемою. Військовий комісар місцевого комісаріату безпідставно відмовляє клієнтові, який є особою призовного віку, у видачі свідоцтва про приписку, в результаті чого той позбавлений можливості працевлаштуватися. Під час підготовки позову щодо оскарження дій воєнкому і рішення призовної комісії стало відомо про порушення відносно нього кримінальної провадження по ст. 335УК України – ухилення від призову на строкову службу. Відповідне повідомлення про правопорушення було направлено військовим комісаром до органів прокуратури для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

При цьому клієнт за власною ініціативою (без отримання повістки) кілька разів був в місцевому військкоматі, пройшов медичну комісію. Подане ним клопотання про звільнення його від служби з долученням необхідних документів залишилося без задоволення.

Рішення: Юрист компанії склав від імені клієнта заяву про протиправні дії посадових осіб військкомату і призовної комісії, а також надав пояснення та документи, що свідчать про відсутність в діях громадянина Д. складу кримінального правопорушення.

За результатами розгляду заяви слідчим було прийнято рішення про закриття провадження у зв’язку з відсутністю в діянні клієнта складу злочину.

Протиправні дії воєнкома, як і рішення призовної комісії на сьогодні оскаржуються в суді.

Якщо у вас виникли проблеми з постановкою на військовий облік, отриманням приписного свідоцтва, військового квитка або щодо вас безпідставно порушено справу, – скористайтеся юридичною допомогою професіоналів компанії «Право На Якість»! Ми знаємо, як вас захистити!



Схожі публікації