Допомога при народженні дитини: на що ви маєте право

Згідно із законодавством України, кожна жінка має право на отримання державної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, а також на виховання дитини віком до 3-х років. Допомога при народженні дитини мають право отримувати, як жінки мають соціальну страховку, так і ті, хто її не має. У зв’язку з народженням дитини жінка може отримати:

  • лікарняні (якщо жінка працевлаштована – на підставі листка непрацездатності, виписується лікарем в середньому за 3 місяці до очікуваних пологів) або допомога по вагітності та пологах (для непрацюючих і приватних підприємців);
  • допомога у зв’язку з народженням дитини (законодавчо встановлена єдина сума, половина якої виплачується одноразово, а решту грошей рівномірно розподіляються на час відпустки по догляду за дитиною).

Важливо розуміти, що для отримання виплати при народженні дитини слід дотриматися чимало формальностей процедури – правильно скласти заяву, відкрити рахунок в банку, зібрати і надати необхідні документи, подати їх до відповідного районного відділення Управління соціального захисту населення. Які документи потрібні для оформлення дитячих, як і куди їх подавати, скільки платять за першу дитину, скільки платять за другу дитину – на ці та інші питання кваліфіковано вам відповість лише досвідчений юрист.

Нарахування дитячої допомоги: участь юриста забезпечить повне дотримання ваших прав

Якою б заїждженою не здавалося тема дитячої допомоги, все ж проблем з цим виникає чимало. Деякі жінки, усвідомлюючи, що їхні права порушені, вважають за краще просто «закрити очі» на це, адже щось доводити держорганам, на їхню думку, марно. Але це не так. Зрештою, ви втрачаєте гроші, а значить фактично дозволяєте відібрати щось необхідне у вашої дитини. Кращий вихід із ситуації – консультація досвідченого юриста.

Проблема: Громадянка С. звернулася в компанію «Право На Якість» з такою проблемою. Сама вона прописана в Донецькій області, де і проживала до пологів. Після народження двійні переїхала жити до чоловіка в Київ. Повернутися додому для оформлення допомоги на дитину клієнтка не може, а в Управлінні соціального захисту населення за місцем проживання чоловіка в оформленні допомоги їй відмовляють, мотивуючи тим, що жінка звернулася пізно (через 4 місяці після народження дітей) і прописана не в Києві. Крім того, жінка не знала, на яку суму державної допомоги вона може розраховувати, адже вона стала мамою одразу двох малюків.

Рішення: Юристи компанії «Право На Якість» уважно проаналізували ситуацію і дійшли висновку, що співробітники Управління необґрунтовано відмовили громадянці С. в прийнятті заяви на одержання допомоги при народженні дитини. По-перше, допомога може оформлятися за місцем прописки батька дитини. А оскільки діти громадянки С. народилися в офіційному шлюбі і в свідченнях про їхнє народження батьком записаний чоловік жінки, надавши відповідні документи, вона має право отримати допомогу за місцем прописки чоловіка. Відмова на підставі пропуску строку для подачі заяви також була необґрунтованою. Термін подачі заяви на нарахування допомоги становить півроку, тому громадянка С. мала повне право звернутися по допомогу. Крім того, з урахуванням часу, витраченого на розгляд і пізнього звернення за нарахуванням допомоги, юристи компанії вказали жінці на те, що допомогу вона повинна отримувати не з моменту звернення, а з моменту народження дітей. Це означає, що після вирішення всіх бюрократичних нюансів жінці повинні виплатити на руки відразу допомогу за кілька місяців і половину суми державної допомоги одноразово. В її випадку допомога нараховується з розрахунку відразу на першу і другу дитину.

Якщо у вас виникли питання з приводу нарахування дитячої допомоги або складності з їх фактичної виплатою – не варто керуватися порадами знайомих і родичів, не варто опускати руки, зіткнувшись з байдужістю в держорганах – зверніться до досвідчених юристів компанії «Право На Якість»! Ви маєте гарантовані державою права і ці права повинні бути реалізовані!


Схожі публікації