Сімейний юрист: як подати на розлучення і оформити аліменти на дитину?

Розлучення – явище досить часте в українських сім’ях. Іноді цей процес проходить відносно безболісно і цивілізовано. Колишнє подружжя заздалегідь домовляються про свої обов’язки щодо виховання дитини, обговорюють аліменти, поділ майна, а потім вже прямують до суду. Але часом процес розлучення пов’язаний зі значними складнощами, коли колишнє подружжя не може знайти спільної мови. Як вирішити питання в цьому випадку? Як подати на розлучення? У цьому вам допоможе досвідчений сімейний юрист компанії «Право На Якість».

Розлучення: як розлучитися через суд і отримати аліменти на дитину?

Якщо питання стосується сімей, в яких є неповнолітні діти, суперечки з приводу поділу майна – розлучення проводиться виключно через суд. У цьому випадку важливо не просто скласти аргументовану і відповідну вимогам закону заяву на розлучення і направити його до суду. Потрібно чітко знати, які документи потрібні для розлучення в вашій ситуації і обов’язково докласти їх до заяви. Потрібно також дотриматись процедури подачі такої заяви, правильно вибрати судову інстанцію, сплатити належні судові збори. Це дозволить значно скоротити час на розгляд вашого питання судом, адже інакше заяву може бути повернуто для доопрацювання або залишено без розгляду.

Проблема: У компанію «Право На Якість» звернулася громадянка В. з проханням допомогти їй у розлученні з чоловіком. У шлюбі клієнтка була з 2011 року. За час подружнього життя, вони з чоловіком придбали автомобіль і дачу, проживали в її квартирі, придбаній ще до шлюбу. У 2012 році у пари народився син, якого на момент розлучення виповнилося 5 років. Згодом відносини змінилися, в 2016 році пара роз’їхалася, щоб пожити окремо. Чоловік лише зрідка забирав сина до себе, грошей на його утримання не виділяв, але і розлучення чути не хотів. Вирішивши, що відносини з чоловіком вичерпані, громадянка В. вирішила розлучитися з чоловіком. Одночасно клієнтка побажала вирішити питання про розподіл майна і аліменти на дитину. Клієнтка також наполягала на позбавленні батьківських прав колишнього чоловіка. Жінка не знала які документи потрібні для розлучення і як подати на розлучення в суд, тому звернулася за допомогою до юристів компанії «Право На Якість».

Рішення: Юрист компанії склав від імені громадянки В. дві позовні заяви в суд: про розлучення з призначенням аліментів і про розподіл майна. Питання позбавлення батьківських прав не піднімалося, оскільки обставини, зазначені громадянкою В. було недостатніми для прийняття судом такого рішення. Рідкісні зустрічі з сином і відсутність матеріальної допомоги відповідно до законодавства України не можуть стати підставою для позбавлення батька батьківських прав, адже він вів нормальний спосіб життя, в алкоголізмі чи наркоманії, аморальній поведінці помічений не був і у вихованні сина брав участь (хоч і не таке активне, як повинно бути). Оскільки чоловік в суд з’явитися відмовився і довідку про доходи надати не захотів, справа розглядалася за його відсутності. У позовній заяві юристи просили призначити клієнтці аліменти в твердій грошовій сумі, а не в процентному співвідношенні до зарплати колишнього чоловіка.

В результаті розгляду справи суд прийняв рішення про розірвання шлюбу громадянки В. з її чоловіком, призначив аліменти. Майно було поділено відповідно до побажань клієнтки. Зокрема, спільно нажите майно – автомобіль і дача (в якій проживав чоловік) залишалися у власності колишнього чоловіка громадянки В., однак, останній зобов’язався відшкодувати половину їх вартості колишній дружині.

Якщо у вас виникли труднощі при розлученні, є суперечка про розподіл майна, визначення місця проживання дитини, ви не знаєте, як і куди звертатися, а колишній чоловік (дружина) категорично не йдуть на контакт – скористайтеся професійною юридичною допомогою фахівців компанії «Право На Якість »! Тут точно знають, як захистити ваші права!


Схожі публікації