Дозвіл на виїзд дитини за кордон при відсутності згоди другого з батьків

Дозвіл на вивезення дитини за кордон – обов’язковий документ для неповнолітнього віком до 16 років, який виїжджає з країни в супроводі лише одного з батьків. В ідеалі отримання такого дозволу не представляє особливої ​​складності. Батько, який залишається на території України, дає свою згоду на вивезення дитини в письмовому вигляді. Документ завіряється нотаріально. Згодом такий документ пред’являється разом із закордонним паспортом дитини під час перетину кордону.

Проте, дуже часто зустрічаються і інші ситуації. Наприклад, якщо батьки в розлученні і не можуть знайти спільної мови або взагалі не спілкуються, або місце знаходження одного з батьків невідоме (проживає окремо). Один з батьків може просто відмовитися давати згоду на вивезення дитини, не пояснюючи причин, або з мотивів, що не мають нічого спільного з інтересами дитини. Що ж робити в цьому випадку? Оптимальний варіант – звернутися за допомогою до професійного юриста!

Вивезти дитину за кордон без дозволу батька – місія здійсненна

Законодавство України містить достатньо правових механізмів вирішення подібного конфлікту, проте для того, щоб отримати бажаний результат, вам буде потрібно професійна юридична допомога. У практиці компанії «Право На Якість» є чимало прикладів успішного вирішення конфліктів, коли вдавалося вивезти дитину за кордон без дозволу другого батька. Ось один з них.

Проблема: Громадянка А. звернулася в компанію «Право На Якість» з проблемою. З батьком своєї неповнолітньої дитини вона не проживає, так як подружжя офіційно розлучилося в судовому порядку. Батько бачиться з дитиною періодично, забираючи його до себе на вихідні. Він також платить аліменти на утримання дитини. У гр. А. є сестра, яка проживає в Словенії. Щорічно гр. А. з сином виїжджає до Словенії для того, щоб навідати родичів і оздоровити дитину на термальних джерелах. Її син із задоволенням спілкується з дітьми тітки, яка проживає за кордоном – своїми двоюрідними братом і сестрою. Сестра гр. А. щорічно надсилає їй офіційне запрошення, на підставі якого та має можливість виїхати за кордон. Маючи на руках запрошення, гр. А. завжди завчасно бронює квитки на літак в обидва боки. Так сталося і цього разу. Однак виникли складнощі і виїзд за кордон виявився на межі зриву.

Колишній чоловік гр. А., спочатку запевняв її в тому, що не має заперечень проти виїзду дитини за кордон і згоден надати нотаріально завірений дозвіл на такий виїзд, згодом оформляти документ відмовився, дзвінки колишньої дружини став ігнорувати, а потім і зовсім передав через сина, що дозволу не дасть. Наскільки відомо гр. А., дозвіл батька на вивезення дитини – обов’язкова умова, без якого подорож не може відбутися, тому жінка вирішила звернутися за допомогою до юристів компанії «Право На Якість».

Рішення: Юристи компанії «Право На Якість» вирішили врегулювати питання в судовому порядку. Для цього вони підготували і подали в суд позовну заяву, в якому обґрунтували необхідність виїзду дитини до Словенії. Суд, розглянувши викладені в заяві аргументи і доводи, прийняв рішення дозволити вивезти дитину за кордон без дозволу батька, в супроводі однієї матері.

У подальшому рішення суду батьком дитини не оскаржувалося.

Якщо у вас виникла схожа проблема, все, що вам потрібно – це звернутися в компанію «Право На Якість»! Тут точно знають, чим допомогти, і завжди допоможуть!


Схожі публікації